PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30896}

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre
7,3 228 724
oceny
7,3 10 1 228724
7,2 19
ocen krytyków
Asterix i Obelix: Misja Kleopatra
powrót do forum filmu Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

cel: rozśmieszyć ludzi
podsumowanie: wykonano

na wstępie chciałem przeprosić wszystkich filmwebowców, z którymi kłóciłem się co do jakości tego filmu tuż po obejrzeniu zapowiedzi, która mimo wszystko nie oddawała dobrze humoru filmu (szczególnie skierowane jest to do oli... ;-P). czyli film zaskoczył mnie swoją, jak to już powiedziałem - jakością. ale w moich oczach nie miał samych plusów, zresztą prosze, najpierw zalety:

zacznijmy od roboty fracuzów - wprost genialnie dopasowane do akcji wstawki muzyczne - to mi się chyba najbardziej podobało. interesujące aktorstwo, a co najważniejsze ze śmiesznymi gestami i ruchami... tylko asterix mi się zupełnie nie podobał - moim zdaniem aktor ten jest zbyt gruby i stary, ale to tylko moje zastrzeżenia. no i nawiązania do paru filmów również udane i humorystyczne.

a polacy? polacy zrobili dla tego filmu niezmiernie dużo - nasi tekściarze tak dopracowali dialogi i dostosowali je do polskiego rynku, że hej...! brawo, brawo...! świetne nawiązania do współczesności - stadionu dziesięciolecia, reklamy - idea (w ogóle telefonie komórkowe) i peugeot. ci ludzie odwalili kawał świetnej roboty. dzieki temu scenki epizodyczne nabrały ciekawego i jakże humorystycznego wydzięku. dubbing także bez zarzutów, coś w okolicach shreka (sorry, ale ja zawsze muszę to sobie do niego porównać...)

teraz przyszła kolej na wady, bo i takie się znalazły. pierwsza i największa to, to, iż film jako całość jest schematyczny, zbyt podobny to poprzedniej części. epizody i pojedyńcze sceny są świetne, ale jak patrzyć na to cąłościowo, wygląda to dość niespójnie. w dodatku wygląd postaci jest, nawet jak na komedię, trochę przerysowany - momentami naprawdę mnie to raziło. i to tyle.

podsumowując - film rzeczywiście jest najlepszą, jak na razie, komedią sezonu. 8+/10

P.S.
uwaga: już nie do filmu, a kin. w polskich kinach rodzi się nowa mania - strasznie głośne puszczanie obrazu, często nie do zniesienia - apel do włascicieli kin - ciszej nie znaczy gorzej, serio...!

użytkownik usunięty
Ponk

W sprawie głośności na salach kinowych...
Nie bez powodu głosnosc jest taka...
Zapewnoe wielu z Was pamieta jakie uciążliwe były seanse w starych kinach ... a szczegolnie komedie. Bylo bardziej slychac widzow anizeli film. Teraz tak nie ma. Faktem jest ze niektore filmy sa nagrane z bardzo rozna amplituda dzwiekow i efektow. Niestety nie jestesmy w stanie na biezaco regolowac wszystkiego. Zreszta dzwiekowcy po to nagrywaja niektore sceny glosniej azeby byly efektywniejsze.
Sami chyba przyznacie ze sciezki dzwiekowe i efekty poczynily bardzo duze kroki czego wynikiem jest takie a nie inne kino.

Zgadzam sie z Wami, ze nie do konca jest to wszystko dopracowane, ale taki "bunt" technologi jaki nastapil ostatnio nie mogl sie obejsc bez wpadki. Mniejszej czy wiekszej ale taka zaistniala.
Wasze apele zeby sciszyc dzwiek nic nie dadza. Bardzo mi przykro z tego powodu bo i ja nieraz wychodze z kina z obolalymi uszami, a przedewszystkim tak jest po pokazach technicznych gdzie trzeba wszystko ustawic.

Rasumujac...
Cos za cos. Albo bedzie ciszej i mniej efektywniej albo glosniej i troche mniej smacznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones