PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30896}

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre
7,3 228 760
ocen
7,3 10 1 228760
7,2 19
ocen krytyków
Asterix i Obelix: Misja Kleopatra
powrót do forum filmu Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Fatalna katastrofa

ocenił(a) film na 1

Gdzie tu Asterix, gdzie tu Obelix, gdzie tu humor rodem z serii komiksów, opierający się głównie na niedomówieniach. Jak należy potraktować 6 minutę filmu, kiedy jagnię zżerane jest przez krokodyle. To po prostu przeczy idei komiksu. Tak nie potrzeba takich scen, by wszystko było jasne. Ale wygląda na to, że są osoby, o małym roumku, którym są one potrzebne. Niech lepiej wezmą się za jakąś książkę, a jeśli nie mają czasu, to niech chociaż zajrzą do komiksu "Asterix". I tyle.

użytkownik usunięty
Michal

A propos
Tak sobie przypadkiem zajrzałam na recenzje A&Oi patrzę a tu ktoś, czyli Ty, ma wąty do scenki z jagniątkiem. Wytęż odrobinę szare komórki...... jaką scenę filmową może Ci to biedne jagniątko przypominać???Podpowiem- wielki, bodajże, Tyrranosaurus Rex dostaje papu na obiadek (dziwne podobieństwo, co?) i chyba o to właśnie chodziło... A poza tym w komiksie chyba chodziło o rózne aluzje historyczno-kulturowe, więc taki mały motywik filmowy jak ulał (dla mnie) tu pasuje. Jako nieuleczalna kinomanka mam zresztą dziką satysfakcję, gdy udaje mi się rozszyfrować aluzje filmowe, których nawaisem mówiąc jest tu zatrzęsienie.

ocenił(a) film na 1

koza
Jak już, to w niejakim "Parku Jurajskim" była to koza, a nie owca, baran, czy też jagniątko. A tak poza tym, w komiksie o przygodach Galów jest tak wiele aluzji historyczno - kulturowych, o których wspominasz, że dałoby się nimi zapełnić niejeden i nie dwa filmy pełnometrażowe. Po co więc wymyślać zupełnie nowe historyjki (choć np. sprawa zasięgu telefonu komórkowego była niezła). jest jeszcze coś. T-Rex dostaje obiadek, gdyż ta scena była także w książce i na dodatek miała duże znaczenie (polecam Crichtona), natomiast w komiksie nie uświadczysz podobnej.
Z filmowym pozdrowieniem
Michał

Michal

twoja matula mogla sie wziac za jakas ksiazke a antykoncepcjiiii mendo zaropiala

parkmisoo3

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones