PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636}

Asterix i Obelix kontra Cezar

Astérix et Obélix contre César
6,8 94 280
ocen
6,8 10 1 94280
5,8 12
ocen krytyków
Asterix i Obelix kontra Cezar
powrót do forum filmu Asterix i Obelix kontra Cezar

Mam takie pytanko. Mógł by mi ktoś podać treść zagadek które są na końcu filmu? Z góry dzięki za odp ;p (oczywiście z odpowiedziami ;])

ocenił(a) film na 9
rybon89

Nie wiem czy pamiętam dokładnie, ale to było jakoś tak:
1. Pewien nędzarz miał brata, ten brat umarł, ale kiedy jeszcze żył nie miał brata. Kim jest nędzarz?
odp.: Nędzarz to kobieta
2. Nie ma brata i nie ma siostry, ale syn tego człowieka to syn mego ojca. Kto to jest?
odp.: To mój ojciec (mówi to Obelix)
Proszę :)

użytkownik usunięty
julka22

Właśnie ;)

julka22

jak syn mego ojca może być moim ojcem?

ocenił(a) film na 8
SouthSide

No nie ma brata ani siostry - Czyli jest jedynakiem. A ojciec tego jedynak jest Twoim ojcem - ty jesteś tym synem... bo on nie ma więcej synów..

ocenił(a) film na 7
SouthSide

"syn tego człowieka to syn mego ojca." - przeczytaj to pięć razy powoli. :)

Demotrix

No faktycznie zgadza się.

ocenił(a) film na 6
julka22

2. Nie ma brata i nie ma siostry, ale syn tego człowieka to syn mego ojca. Kto to jest?
odp.: To mój ojciec (mówi to Obelix)

"Nie ma brata i nie ma siostry..." - możemy sobie darować, bo w zasadzie nie wnosi nic do tematu.

"... syn tego człowieka, to syn mego ojca." - Syn ma dwoje rodziców, stąd tą osobą jest matka, albo ojciec. Jako, że ojciec występuje w pytaniu, stawiałbym raczej na matkę :)

ocenił(a) film na 9
siennik4

cierpię dolę...teraz już sama nie wiem ;)

ocenił(a) film na 6
siennik4

"nie ma brata i nie ma siostry" - nie wnosi, tylko wynosi - to jest zmyła :)

ocenił(a) film na 6
forcet

Dlatego możemy sobie darować, bo nie pomaga w rozwiązaniu zagadki. Istotne dla pytającego, dla mnie jako rozwiązującego już nie.

ocenił(a) film na 6
siennik4

no tak, czyli ojciec albo matka, obie odpowiedzi dają mleko jednorożca

forcet

Nie matka tylko ojciec ,,da" mleko. To jest na zasdadzie króla edypa Kto zabił mego ojca mówi Edyp. A jasnowidz mu na to Którego szukasz,ty jesteś mordercą, Obróćcie sobie te 2 człony

ocenił(a) film na 6
grunak11

Matka też. Patrz: Syn TEGO CZŁOWIEKA, to syn mego ojca. Inaczej: Syn MOJEJ MATKI to syn mego ojca. Pasi? :)

forcet

No chyba raczej nie człowieku. syn TEGO CZŁOWIEKA (czyli mego ojca) to syn MEGO OJCA. A nie syn mojej matki to syn mego ojca. Kupy się trzyma, ale odp brzmi ojciec bo to o niego chodzi. Pasi

ocenił(a) film na 6
grunak11

Podług mnie matka też się łapie

ocenił(a) film na 8
forcet

Według mnie, matka też może być. Logicznie: Syn mojej matki to (również) syn mojego ojca. Mam dwoje rodziców i każdego z nich jestem dzieckiem.

forcet

A to nie powinno być "Nie MAM brata ani siostry, a syn tego człowieka to syn mego ojca" ? Bo wtedy wiadomo, że to nie ojciec jest jedynakiem (co rzeczywiście nic nie wnosi) tylko, że to podmiotowe JA jestem jedynakiem, gdyż mój brat też byłby synem mego ojca (nie doszukujemy się tu skoków w bok, to bajka dla dzieci :D)

julka22

Nędzarka*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones